Kam vás pustím?

20. září 2011 v 18:31 | dreaming-girl |  Mé úvahy, myšlenky a zkušenosti
Dostat se do mojí duše, porozumět mým vnitřním pocitům, povídat si se mnou o mých tajných myšlenkách, to jsou úkoly, které opravdu nelze splnit. Ani kdybych sebevíc chtěla vás dovnitř pustit, něco ve mně mi to nedovolí. Mé já má totiž zakódované několik pravidel, z nichž jedno praví: "Máš dva světy: vnější a vnitřní. Ten, kdo tě chce poznat, dívá se na tebe jako osobu, která se navenek chová tak a tak. Možná to nejsi úplně ty, ale tak to je. Vnitřní svět je pro tebe. Je to únik před drsnou realitou, která tě obklopuje a obepíná, jako pásek, který někdy za každou cenu nechceš nosit. Vnitřní svět je útěcha, něco jako tvá oblíbená písnička, která tě dokáže naladit a obrnět na to venku. Proto je důležité, aby si do vnitřního světa nikoho, opravdu nikoho nepouštěla."

A je to vlastně pravda. Strach, že někdo nahlédne do mé mysly je snad ještě větší, než strach, že mě někdo okradne. S mými myšlenkami pak může udělat opravdu cokoliv. Zveřejnit mé, někdy opravdu celkem šílené, představy, najít mou slabou stránku a vůbec, existuje taková spousta věcí, jak zneužít mého soukromí, které by se mohly stát, že se to stalo takovou mou noční můrou. Popravdě řečeno, raději bych, aby mě někdo viděl nahou, než aby nahlédl do mého nitra.

Máte radši svůj vnitřní svět, nebo spíše vnější? Přijde vám neustálá komunikace s lidmi, takzvaný "pásek" příjemný? Jak často si pouštíte svoji oblíbenou "písničku", neboli se uzavíráte do svého vnitřního světa? Líbil se vám tento článek? Mám sem psát další "sentimentální žvásty"? Pište do komentářů! Vaše dreaming-girlUsmívající se


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 EveliN EveliN | 20. září 2011 v 19:19 | Reagovat

OMG, obrázek nádhernej, článek přečítám zítra, musím se jít šprtit na ruštinu. :-((

2 EveliN EveliN | 20. září 2011 v 19:24 | Reagovat

Dobře, takže žádná ruština. Článek je skvělej - máš pravdu úplně ve všem. Já mám taky raději ten vnitřní svět - je lepší, dokonalejší, útěšnější, nadějnější a prostě krásnější a mírumilovnější než tenhle, ve kterým skutečně žiju.

Někdy si přeju, aby to bylo naopak. Abych žila tamten život a tady ten, aby byla jenom mizející představa.

Můj svět je něco, co je jenom moje, jak sama říkáš - můžu ti sice říct, že mám svět, ve kterým žijí vymyšlení lidé, ve kterém je spoustu věcí, na které můžeš kývnout jako že ano, že je znáš, ale podrobnosti bych ti nikdy, nikdy říct nemohla - to ať by mě, jak sama říkáš, raději někdo viděl nahou.

Jsi prostě super, Dreaming-girl. Jsi kamarádka, které mohu říct skoro všechno, a teď už snad chápeš, co to slovo "skoro" znamená. :-)

3 EveliN EveliN | 20. září 2011 v 19:24 | Reagovat

Tvůj článek je hodně procítěný a odráží se v něm tvůj velký literární talent. ;-)

4 dreaming-girl dreaming-girl | Web | 20. září 2011 v 19:51 | Reagovat

Evelin, děkuji. To je krásné, jak můj článek pozitivně komentuješ, jsem moc ráda, že mám takovouhle skvělou kamarádku...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama