Píšu knížku...

23. září 2011 v 19:04 | dreaming-girl |  Kniha jménem Hledání
Zní to neuvěřitelně, jako nějaký status mladého profesionálního pisatele, který pracuje na svém, již několikátém díle a přirozeně chce informovat veřejnost o tom, co dělá. Je to normální u pisatele, ale je to normální u desetileté dívky, která chodí do pátého ročníku základní školy? Mohla by to být jedna z otázek pro diskuzi, ovšem to je jedna z mála věcí, na které se vás budu ptát.

Kdo z vás rád píše příběhy? Tato záliba se v poslední době rozšiřuje čím dál víc, proti tomu nic nemám. Sama jsem se do tohoto "trendu" zapletla. Ovšem je potřeba zamyslet se, jaké účely to má. Ten nejobyčejnější je, že je to prostě baví. A to baví každého. Potom jsou poddruhy a tam už se všichni neshodnou. Někdo to dělá proto, že chce prostě a jednoduše najít nějakou zábavu pro volný čas. Když se do toho pustí, začne je to bavit a tak u toho zůstanou. Pro některé je to úleva, útěk z reality. Do tohoto poddruhu spadám také já. Pak je ale ještě jedna věc, taková zpočátku drobnost. Příběh dopsat a pokusit se ho vydat. To je také častý případ. A já...do něj taky spadám. Opět. Knihu píšu. Mám přes devadesát stránek a teď jsem ji začala přepisovat s tím, že ji na počítači dopíšu. A potom...ji CHCI vydat. Možná vypadám namyšleně, ale tak to není. Já si to chci dokázat a to je něco jiného. Chci se stát spisovatelkou a knihu vydat v jednácti, nejpozději do Vánoc. A potom dál. Vlastně si teď ani nedokážu život představit život bez psaní nějakého příběhu. Do příběhu se tak vžiju, že děj prožívám s nimi, s mými hrdiny. A potom uvěřit, že neexistují, to je nadlidský úkol. Tak mi prosím, držte palce, ať mi to vyjde. Děkuji.


Píšete rádi? Chytli jste se tohoto "trendu"? Také jste tak ambiciózní jako já a chcete knihu vydat? Pište do komentářů... Vaše dreaming-girl
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 EveliN EveliN | 30. září 2011 v 13:57 | Reagovat

Dájinko, moc ti s tvojí knížkou držím palce. Vím, že je těžké napsat příběh, který má třeba i jenom dvacet stránek a že potřebuje hodně let svičení, než se vytáhneš přes stránku padesát a kniha stále dává smysl.

Vždyť i já jsem teprve tyhle prázdniny napsala 70 stránek Inspirace a pak jsem s tim sekla, protože to nešlo dál. Počítám ale, že se k příběhu vrátím.Bude to určitě zajímavý,..

Teď se tu vykecávám ale... píšeš někdy i ve škole? Já jsem si založila sešit, mám na něm napsáno ANGLIČTINA, ale píšu do něj příběh The Faith a včera jsem popsala v průběhu hodin deset stránek. Je to zatím jenom hrubá verze, ale hodně mě to baví.

Tak sorry za dlouhej koment. ;) A napiš zas někdy ke mně do blogu pls. Tvoje komenty ocením vždycky.

2 dreaming-girl dreaming-girl | Web | 30. září 2011 v 16:43 | Reagovat

Evelin, moc děkuju, to já si spíš cením tvých komentářů. protože kromě nich tu nemám skoro nic. :) Ve škole jsem psala, ale už nepíšu, protože si to komplet přepisuju na počítači. Každý den píšu aspoň stránku, zatím jsem z toho ještě nezešílela... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama