Mé...

15. října 2011 v 20:36 | dreaming-girl |  Mé úvahy, myšlenky a zkušenosti
...představy, nápady, přání, dojmy, sny. To všechno jsou věci, které jsou pro člověka důležité a k normálnímu chování, vyrovnanému životu a spokojenosti nezbytné. Myslím si, že mi dáte za pravdu, protože tak to každý má. Ale teď něco ke mě.

Začnu představami, protože ty jsm napsala jako první. Mé představy jsou různorodé, někdy dosti neobvyklé. V dětství jsem si například myslela, že v semaforech jsou úzcí páni, kteří hledí na přechody aby věděli, kdy mají dát autům červenou. Bylo mi divné, jak se tam mohou dostat. V minulém článku Barvy a my mám další svojí již starší představu, představu, že svět byl kdysi černobílý, ale to už je pro některé známá úvaha. Další, také velmi neobvyklá představa byla, když mi byli asi tak čtyři. Neboť jsem měla starou prababičku, která většinou jenom seděla v křesle, mé oči jí viděli jako sochu. Bílou, mramorovou sochu, kterou tam měli děda s babičkou na ozdobu. Jednou tam ta socha nebyla. A už se nikdy nevrátila. Do nedávné doby jsem byla stále přesvědčena, že děda s babičkou opravdu sochu měli. Máma mě ale vyvedla z omylu.

Nápady. Nejčastěji mě teď napadají, když píšu knížku. Nějaká skvěla nová zápletka, děj, postava... Ale není to jenom k oné knížce. Stává se mi také, že se mi zničehonic v hlavě vynoří nápad na knihu novou, kterou bych mohla jednou napsat. Také mě napadají různé nápady na projekty, nebo na články tady na blogu. Nemám to hned, ale občas mi to v hlavě probleskne. Má to někdo podobně?

Mé největší přání je, aby mi vydali knihu. To přetrvává a postupně se také realizuje, protože píšu a píšu. Je toho ale víc. Mé další přání je, abych se dostala na gympl. To by totiž bylo obrovské štěstí. Dále také, abyste se zde cítili dobře, mysleli si, že "tenhle blog není špatný", protože mě by takováto vaše úvaha udělala radost.

Dojmy. Často mám na něco takový a takový názor, ale někdy ho ani neřeknu nahlas. Trochu se totiž bojím, že lidé mě za to budou odsuzovat, protože se jim bude líbit něco jiného. Nemám totiž ráda konflikty s lidmi, které mám vlastně ráda a kterých si vážím. Někomu to připadá divné, že to někdy nedokážu říct, ale pro mě je to těžké.

A ukončím to sny. Sny mám většinou komplikované, někdy nedávají smysl a i pro mě je někdy těžké pochopit, co se vlastně všechno dělo. I přesto, že většinou na sny zapomínám, mám dva, které jsou už hodně staré. Jsou to pro mě hodně strašidelné sny, proto si je možná pamatuji. Ten první je krátký, viděla jsem v něm postavu v černé kápi, jak jede na voru, jako v nějakém strašidelném filmu a potom jsem ležela v mámině posteli a někdo mi zakrýval hlavu dekou. Druhý sen je delší, bylo sluníčko a já jsem se s celou rodinou a babičkou procházela kolem hřbitova. Zahli jsme a přede mnou se objevila chodící houba. Nejzvláštnější na tom je, že jsem to byla já a přesto jsem se viděla, jako kdybych sledovala film. Začala jsem běhat dokola, ale nemohla jsem křičet a nikdo mě neslyšel. Kromě stvoření, ze kterého se vyklubala jakási kostra mimoozemšťana. Popadla mě a odtáhla k rodičům. Pak už byl jen jakoby záběr na jeí hlavu, říkala: Chci za ní svých pět dcer.

Jste alespoň v něčem podobní, jako já?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 restless-girl restless-girl | Web | 16. října 2011 v 13:29 | Reagovat

Tvoje představa o semaforech je hodně... vynalejzavá!! :D :-D  Moje přání je taky, aby mi vydali knihu, ale bojím se, že se to nikdy nestane!! :( Nicméně nedávno jsem objevila jedno několik let staré předsevzetí, na které jsem si napsala - "PŘEDSEVZETÍ NA CELÝ ŽIVOT - STÁT SE SPISOVATELKOU!" Haha, tak možná mi to vyjde a tobě držím palce, protože si spisovatelskou kariéru zasloužíš. ;)

2 restless-girl restless-girl | Web | 16. října 2011 v 13:31 | Reagovat

A pokud jde o tvoje sny, třeba dneska se mi zdál sen (napsala jsem o něm ten příběh "DŮVĚRA", kterejs komentovala, díky) a taky jsem třeba seděla na tý posteli a kamera mě točila někde z boku. Přesně - jako kdybych se koukala na film!

3 teenage-world teenage-world | Web | 16. října 2011 v 13:41 | Reagovat

v pár veciach ano :D pekne si to napisala

4 dreaming-girl dreaming-girl | Web | 16. října 2011 v 13:43 | Reagovat

[2]: No, opět se dokázalo, že jsme si podobné... Moc děkuju, že mě takhle podporuješ, určitě ti, pokud se mi to povede, hned dám vědět, až se mi to podaří, budu ráda za kteroukoliv tvou reakci... ;-)

5 dreaming-girl dreaming-girl | Web | 16. října 2011 v 13:44 | Reagovat

[3]: Děkuji za komentář

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama